přenos nastavení mezi zařízeními
  • Zdravím. Používám mapfactor od prvních verzí. Nyní jsem nainstaloval na zařízení s WinCE. Běhá normál. Proti Androidí verzi trochu moc barevné a obsáhlé menu. Zbytečně na dvě stránky. Zmíněná navigace na své stáří šlape pěkně, dotykovost dobrá, ale posun stránek na ní chodí mizerně. Kdysi jsem přenášel nastavení programu a oblíbené jen překopírováním pár souborů. Myslím, že byly *.XML Ale nepamatuju si názvy.
    Dotazy:
    Lze takto přenést nastavení z verze Android do verze WinCE? Jde mi jak o nastavení programu, tak vozidla.
    Pokud přenos mezi systémy je možný, tedy druhý dotaz
    Lze na Windowsí verzi přenést to střídmější menu z Androidí? Méně podstatné věci, jako přepínání nočního módu ap. bych měl radši v nastavení, než mít kvůli tomu dvoustránkové menu.

    Poslední dotaz
    V některých starších Androidích zařízeních šlapou různé starší verze, ale po nainstalování aktualizované se objevuje stejný problém.
    Apka částečně ,,zamrzá". Tedy běží, naviguje, nevíte o tom, že je zamrzlá. Pouze nepatrně opožděně vnímá aktuální polohu.
    Chcete přepnout do celkového pohledu na mapu a trvá to desítky vteřin až minuty. Přepnutí zpět rovněž. Pomůže pouze přepnutí do menu, které rovněž trvá, ale jeho zobrazením se zamrznutí ukončí, přepnutí zpět k navigování už je okamžité a desítky minut zas funguje normálně.
    Např u mého tabletu po nějaké době zmizela GooglePlay možnost instalace na ,,sekací" verzi a už to nabízí jen instalaci na verzi předchozí, která to nedělá. Teoreticky vyřešeno do té doby, než té staré verzi neukončíte podporu map.
    U tel. Lenovo mne to pouští i na poslední verzi programu a ta se chová přesně stejně. Když do něj dám tu starou z tabletu, jede jak víno.
    Vím jistě, že v něm chodila ještě poslední verze s hranatými ikonami v menu.
    Jde někde stáhnout starší verze programu? Aby se dalo vyzkoušet, která ještě šlape, která už ne.
    Pokud to nejde - můžu poprosit o radši poslední dvě verze s hranatými ikonami, než začaly kulaté, třeba do mailu?
    Dík
  • 2 Comments sorted by
  • nastaveni vozidel a oblibene se prenest daji, soubory najdete ve slozce android/data/com.mapfactor.navigator/files/navigator/
    menu nelze, ale muzete si ho nastavit jak chcete v nastaveni/aplikace

    starsi (slabsi) pristroje nestihaji vykreslovat, prepnete si na softwarove vykreslovani v nastaveni/pokrocile
  • JJ, díky za odpo.
    Nastavení menu už jsem mezi tím našel a upravil. Takže ok.
    To nastavení vykreslování bylo první, co mně napadlo změnit. Tím to není. Nemá to na tuhle chybu prakticky žádný vliv. Pouze se vrátit ke starší verzi. Ta naopak klidně může být nastavena na vykreslování 3D.
    Navigace totiž vykreslovat stíhá. Zamrzne ve funkčním stavu. Normálně běží, naviguje, vše se zdá OK. Pouze pokud chcete kamkoliv tapnout, trvá to hrozně dlouho, než zaregistruje, že bylo tapnuto - desítky vteřin. To se už pak ve stavu tohoto zamrznutí projevuje neustále. Jediné řešení je tapnout na vstup do menu. Opět stejné chování, ve chvíli kdy je menu otevřeno, chyba zmizí a navigace reaguje vždy a ve všech situacích okamžitě. Necháte ji v klidu běžet v režimu navigace, nikam netapnete desítky minut a opět se do tohoto zamrzlého stavu dostane a opět pomůže jedině zobrazit a zavřít menu.
    Už jsem to viděl na 3 různých zařízeních a dělají to na nich různé verze programu. Ovšem pokud to na daném zařízení jedna verze udělá, už to dělá vždy a všechny novější taky. Návrat k předchozí chybu odstraní. Jenže na tom jednom zřízení jsem přehrával flash, nová verze s kulatými ikonami z G Play se tak chová a po flashi nemám předchozí verzi.
    Na tabletu mi to začala dělat ještě některá z verzí s hranatými, ale nejspíš jste zpětně zrušili kompaktibilitu.
    Nyní mi už G Play píše, že pro dané zařízení je dostupná pouze verze ....
    Evidentně tedy na G play visí i staré verze kvůli kompaktibilitě se starými zařízeními. Ideálně tedy, kdyby k nim byl přístup a možnost výběru.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

In this Discussion